Firmę Tekla założyliśmy w 2012 roku w Warszawie.

Wieloletnie doświadczenie w branży zegarmistrzowskiej, zapoczątkowane w 2002 roku pracą w  serwisie zegarmistrzowskim, handlu detalicznym i hurtowym, umożliwiło mi poznanie specyfiki i zapotrzebowania polskiego rynku na paski do zegarków. Dzięki temu udało mi się stworzyć nową markę pasków wysokiej jakości, przy zachowaniu przystępnej ceny. Jesteśmy wyłącznym producentem i dystrybutorem marki Tekla. Na Targach Baselworld w Szwajcarii, największym zegarmistrzowskim wydarzeniu na świecie, osobiście mieliśmy możliwość poznać i wymieniać się doświadczeniem z osobami od pokoleń zajmujących się produkcją pasków do zegarków. 

Obecnie sami zajmujemy się projektowaniem wzorów pasków, nadzorowaniem metod produkcji, wyborem kolorów i rodzajów materiałów, doborem skóry wierzchniej i podszewkowej. Paski wykonujemy z najlepszych gatunków skór, pochodzących z Włoch. Również posiadamy produkcję w Polsce, kolekcja pasków Tekla Hand Made in Poland. W ich wykonaniu wykorzystywane są tradycyjne metody np. impregnacja skóry woskiem pszczelim i olejem lnianym.

 

Istnieje możliwość zamówienia indywidualnego wzoru paska.

Na terenie całego kraju, ale również w Niemczech, Czechach, Słowacji oraz na Litwie i Ukrainie zapewniamy szybką dostawę
za pośrednictwem przedstawicieli handlowych.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.